Mikołajki

Mikołajki

Nieukoronowana Perła Mazur?

Mikołajki nie bez przyczyny nazywane są jednym z najbardziej urokliwych oraz malowniczych polskich miast. Pozwalają w idealny sposób łączyć kontakt z naturą, cieszyć się idealną ciszą i jednocześnie zachować łatwy dostęp do wielu atrakcji.

Miasto jest także świetnym przykładem idealnie zaprojektowanego kurortu wypoczynkowego, w którym każdy odnajdzie dopasowane do własnych potrzeb wydarzenia kulturowe i rozrywkowe. Mazury słyną z tego, że obfitują w różnorodne atrakcje skierowane do miłośników żeglarstwa. Niezwykłą atrakcją Mikołajek jest wioska żeglarska. Osoby szukające spacerów w klimatycznych okolicznościach szybko zakochają się w tym miejscu.

Wśród tutejszej architektury panuje ład, który pozwala w pełni cieszyć się otoczeniem. Bez względu na porę roku, nawet w chłodniejsze dni, Mikołajki mają w sobie mnóstwo budzącego pozytywne emocje oraz bardzo inspirującego klimatu. Miasto z powodzeniem może konkurować z wieloma zagranicznymi i prestiżowymi ośrodkami.

Prawdowo

Natura, która "atakuje" z każdej strony

Niewielka miejscowość w gminie Mikołajki kryje w sobie mnóstwo pięknych pejzaży, cudownych zachodów słońca i nieodkrytych dla wielu turystów kojących widoków. To miejsce, w którym nie trzeba na siłę szukać pięknych miejsc do robienia pamiątkowych fotografii – wystarczy się rozejrzeć.

Prawdowo to w końcu część Mazur, krainy tysiąca jezior, które uzyskały nominację do nowych 7 cudów świata. Uspokajająca atmosfera, a także spacery wśród niezwykłej przyrody, której odgłosy tworzą najpiękniejszą improwizowaną melodię, to atrybuty tworzące niezwykle harmonijną oraz budzącą zaufanie całość.

Pośród mazurskich jezior

Tego otoczenia zazdroszczą nam wszyscy

Atrakcje, sport i rekreacja

Tak, to wszystko znajdziesz u nas

Regaty

Co roku w Mikołajkach organizowane są Rodzinne Regaty, które są znakomitym sposobem na spędzenie czasu z bliskimi w aktywny sposób, budowania wzajemnego zaufania, zacieśniania więzi, ale także doskonalenia umiejętności.

Zawody rozgrywane są w drużynach liczących od dwóch do pięciu osób, z których co najmniej jedna musi posiadać uprawnienia sternika. Obowiązuje zasada olimpijska – każdy uczestnik może czuć się wygranym. Wynik daje satysfakcję, ale samo uczestnictwo w takim wydarzeniu, to często wspomnienie, o którym pamięta się bardzo długo.

Przystań

Wyjątkowe możliwości stwarza także przystań Żeglugi Mazurskiej, która rozłożona jest wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Mikołajskiego. Przechadzając się po niej spokojnym krokiem można napawać się niesamowitym klimatem mazurskiego kurortu. To miejsce spotkań wielu niezapomnianych wycieczek, które pozwolą poznać regionalne akweny wodne i zrozumieć ich niepowtarzalność

Stadnina koni

Mazury to nie tylko piękne jeziora. Jedną z niecodziennych atrakcji dostępnych w regionie jest stadnina koni w …... Może z niej skorzystać każdy, bez względu na stopień jeździeckiego wtajemniczenia. Na najmłodszych czekają kucyki, zaś zimą można przeżyć niesamowitą przygodę, uczestnicząc w kuligu z pochodniami.

Pola golfowe w Hotelu Gołębiewski

Jedną z największych okolicznych atrakcji jest Akademia Golfa znajdująca się kilkaset metrów od Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Została zaprojektowana tak, aby mogli z niej skorzystać początkujący, jak również zaawansowani miłośnicy sztuki golfowej. To dyscyplina sportu, która nie tylko pozwala na pracę nad sylwetką, ale także zapewnia kontakt z przyrodą i jest doskonałą okazją do spotkań ze znajomymi.

Dni pełne aktywności

Liczba atrakcji i możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu w krainie mazurskich jezior jest bardzo duża. Dostępne są tutaj także m.in. całoroczne lodowisko, boiska do siatkówki plażowej czy zewnętrzne siłownie oraz place zabaw. Pomysłów oraz inspiracji do wypełnienia dnia aktywnościami, z pewnością nie zabraknie.